Żebraczka z psem

7 lipca 2016, dzięki naszej interwencji, straż miejska odebrała psa agresywnej żebraczce.

Relacja naszego inspektora:
na ulicy Półwiejskiej, zauważyłam dziewczynę grającą na akordeonie – obok niej, na bardzo krótkiej smyczy, leżał szczeniak. Piesek wydał mi się trochę chudy, nie podobało mi się również żebranie „na psa”.

Chwilę obserwowałam dziewczynę, która parę minut później wstała i zaczęła iść w stronę ławek. Po drodze dwa razy mocno kopnęła psa, po czym siedząc na ławce uderzyła go w głowę wielką torbą z akordeonem. W takiej sytuacji nie mogłam być obojętna. Udało się poprosić przejeżdżających policjantów o pomoc – dziewczyna zaczęła uciekać, lecz udało się ją złapać.

Po przybyciu straży miejskiej pies został przejęty, dokumenty jakie mieli na psa dziewczyna i jej brat budziły wiele podejrzeń – prawdopodobnie przemycili psa z Rumunii (ich kraju pochodzenia) bez odpowiednich szczepień ani kwarantanny.

Psa odebrała straż miejska i zawiozła do schroniska na kwarantannę. Złożyłam zeznania na komisariacie w sprawie znęcania nad zwierzęciem. Najbardziej szokująca była przemoc ze strony tak młodej osoby – nastolatka była obojętna na ból jaki zadaje psu bijąc go w głowę.