Zostań domem tymczasowym

KOCHASZ ZWIERZĘTA I CHCESZ COŚ DLA NICH ZROBIĆ?
PODARUJ IM DOM NA CHWILĘ!

kot_-5

Codziennie otrzymujemy kilka zgłoszeń, w których proszeni jesteśmy o interweniowanie w sprawie znalezionych młodych kociąt, porzuconych czy źle traktowanych psów. Takich zwierząt są setki… Ponieważ nie oddajemy ich do schroniska, gdzie prawdopodobnie zostałyby uśpione, szukamy im tymczasowych schronień, w których mogą, np. spokojnie wyzdrowieć. Osoba tworząca taki dom tymczasowy oferuje zwierzęciu niewielki kąt, w którym będzie mógł czuć się bezpiecznie aż do momentu znalezienia domu docelowego oraz poświęci mu minimum swojego wolnego czasu.

Jeśli nie wiesz czy się do tego nadajesz, napisz do nas. Lecz jeśli kochasz zwierzęta, tak jak my, a do tego posiadasz mały kąt, w którym czworonóg mógłby przebywać oraz chęci by się nim opiekować – JESTEŚ IDEALNĄ OSOBĄ i to właśnie Ciebie szukamy.

Czym jest dom tymczasowy?

Dom tymczasowy to opieka nad psem lub kotem do momentu znalezienia mu domu stałego. Tak naprawdę, opiekun tymczasowy jest najważniejszym punktem w życiu zwierzęcia, które do niego trafia. To on uczy zwierzę życia w domu, ponownego zaufania do ludzi oraz ewentualnego życia z innymi. Poza tym stwarza mu poczucie bezpieczeństwa, którego dotąd nie zaznał. Niestety w schroniskach zwierzęta często chorują, stają się nieufne wobec ludzi i bardziej agresywne. Nie zapominajmy, że właśnie do schronisk trafiają zwierzęta niechciane, porzucone i zaniedbane przez człowieka, dlaczego zatem miałyby czuć się tam dobrze? – dom tymczasowy jest dla nich największym zbawieniem. Nierzadko pies czy kot trafiający do takiego domu wymaga leczenia, które w warunkach domowych przebiega sprawniej i zdecydowanie szybciej, a naszą ideą jest to, aby zapewnić zwierzęciu jak najlepsze warunki.

Jakie są zalety bycia domem tymczasowym?

Największą zaletą jest to, że pomagasz potrzebującemu zwierzęciu. Jesteś dla niego opoką i jedynym przyjacielem. Nie ma większej satysfakcji niż wyrażona wdzięczność ze strony podopiecznego. Dzięki takiemu doświadczeniu, uczysz się empatii, uświadamiasz sobie, że to Ty trzymasz w rękach całkowicie los tej małej istoty i dzięki temu przyczyniasz się do zmniejszenia bezdomności oraz nadmiernej populacji zwierząt. Ponadto oddając zwierzaka do domu stałego, w którym nie spotka go już żadna krzywda, zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele zrobiłeś dla jednego życia.

Jakie są koszty utrzymania i leczenia zwierzęcia w domu tymczasowym?

Oddając zwierzę pod chwilową opiekę, wyposażymy Twój dom w niezbędne akcesoria (miski, kuwetę, żwirek, smycz itp.). Otrzymasz od nas karmę (dostosowaną do diety zwierzęcia) oraz opiekę weterynaryjną. Każdy pies/kot ma podane środki na odrobaczenie i odpchlenie, tak by nie narażać innych zwierząt w domu. Gdy zaistnieje potrzeba, zawsze do dyspozycji jest lekarz weterynarii, wskazany przez naszą Fundację i to my pokrywamy wszelkie koszty leczenia. Jeśli nie będziesz miał możliwości by pojechać z nim do kliniki, zrobi to inny działacz Fundacji.

Masz pytania, do których odpowiedzi nie znalazłeś tutaj?

Napisz do nas: 

dt.kot@animal-security.pl – domy tymczasowe dla kotów

dt.pies@animal-security.pl – domy tymczasowe dla psów

Pamiętaj!

Pomagając nawet jednemu małemu życiu, robisz coś wielkiego. Każde życie jest ważne!

Każda osoba wyrażająca chęć zostania tymczasowym opiekunem zobowiązana jest podpisać umowę z Fundacją. Jest to dokument swobodny, w którym opiekun zobowiązuje się do humanitarnego traktowania zwierzęcia i dbania o jego bezpieczeństwo. Głównym zadaniem „umowy” jest ochrona obu stron porozumienia.