Sprawozdanie z rozprawy sądowej

New5070

Szanowni Państwo,

zawiadamiamy, że 19 marca br. w SR Poznań Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu w Wydziale VIII Karnym odbyła się trzecia rozprawa przeciwko Kamilowi L. oskarżonemu o czyn z art. 35 ust. 2 Ustawy o Ochronie Zwierząt. Sąd na dzisiejszym terminie w części jawnej rozprawy, przy obecności publiczności, której dziękujemy za przybycie do sądu, przesłuchał świadków Emilię Kaczmarek, Mirenę Rattę oraz lekarza weterynarii z Klinika Weterynaryjna 24h. Następnie rozprawa toczyła się z wyłączeniem jawności i przesłuchani zostali kolejni świadkowie tj. Klaudia O. w obecności biegłej, Marek L. i Izabela L. Następnie Sąd już jawnie postanowił o zasięgnięciu opinii biegłego oraz o zwróceniu się do szkoły, do której uczęszczał oskarżony o wydanie opinii o nim. Oskarżony oświadczył, że na pytania odpowiadać będzie w późniejszym terminie.

Strony procesowe nie składały żadnych innych wniosków dowodowych.

W związku z powyższym Sąd odroczył termin rozprawy do 21 maja 2015 r., godz. 9.00, s. 10, która odbędzie się jawnie w sądzie przy ul. Kamiennogórskiej 26 w Poznaniu.

Majowy termin rozprawy najprawdopodobniej będzie ostatnim w sprawie, mowy końcowe wygłosi prokurator i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego – naszej Fundacji – adw. Mateusz Łątkowski Kancelaria Adwokacka Kancelaria Prawa Kanonicznego Mateusz Łątkowski oraz obrońca oskarżonego, a być może także i On sam.

Tym samym już dziś apelujemy do Was drodzy „zwierzoluby” i miłośnicy Lucky’ego o liczne przybycie do sądu na majowy termin rozprawy, po której zapewne wydany zostanie wyrok.

Bardzo prosimy również o obecność w maju w sądzie przedstawicieli mediów celem rzetelnego zrelacjonowania najpewniej ostatniej rozprawy w przedmiotowej sprawie. Niech media będą głosem tych, którzy na sali sądowej stawić się nie będą mogli, a za co z góry serdecznie dziękujemy!

Pragniemy z tego miejsca bardzo podziękować wszystkim, którzy byli dziś razem z nami (również myślami), a także samemu Mecenasowi Mateuszowi Łątkowskiemu (http://www.kancelaria-latkowski.pl), który reprezentuje naszą Fundację na zasadzie pro publico bono.

DZIĘKUJEMY!