Skopany maluch

Otrzymaliśmy informację o makabrycznym zdarzeniu które miało miejsce we wtorek około godziny 14:00 przy drodze głównej w miejscowości Lipa. Świadek zdarzenia jadąc trasą z miejscowości Oborniki zauważył mężczyznę (jak się później okazało mieszkańca wsi), który znęcał się nad malutkim kotkiem. Oprawca zwierzę kopał, z czego ostatni cios „wyrzucił” kociaka na odległość 2 metrów sprawiając, że ten znalazł się w przybocznym rowie. Kierujący pojazdem widząc całe zdarzenie cofnął się i zatrzymał sprawcę jednocześnie zabezpieczając zakrwawionego kotka w samochodzie. Na miejsce została wezwana policja, oraz weterynarz.

Maluch przeszedł operację. W miednicy stwierdzony został krwiak, konieczne było również usunięcie części ogona. Rokowania są ostrożne, w chwili obecnej trudno jest nam określić czy odzyska on w pełni sprawność. Sprawca przyznał się do winy.

Poszukujemy osób posiadających jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia. Fundacja Animal Security poproszona została o wystąpienie w roli oskarżyciela posiłkowego. Chcemy również podkreślić poświęcenie i ogromne zaangażowanie świadka tego bestialskiego czynu, który natychmiast zareagował, zatrzymał sprawcę, wezwał odpowiednie służby i dalej współpracuje z policją z determinacją próbując doprowadzić temat do końca.

Mamy ogromną nadzieję, że sprawa zakończy się wyrokiem skazującym. Poniżej załączamy zdjęcie kotka tuż po operacji.