Roztrzaskana łapa Tofu – potrzebna operacja

„Prosimy” nie wyraża tego, co obecnie chodzi nam po głowach… TOFU to młody pies, powinien móc biegać i cieszyć się życiem. Tymczasem, towarzyszem jego młodości jest ból.
Podkulona noga z roztrzaskanym stawem musi zostać amputowana, by zakończyć jego gehennę.
Ale nie możemy zrobić operacji bez środków…
Dlatego desperacko błagamy, liczy się każda złotówka i udostępnienie….
TOFU Was potrzebuje. POMOCY

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/tofu

Tofu to młody psiak – młody i już okaleczony na całe życie. Nie wiemy co go spotkało, został znaleziony z niesprawną łapą. Porusza się na 3 łapkach,tylną lewą trzyma cały czas w górze.

Po pierwszej wizycie u chirurga znamy przyczynę – staw kolanowy jest roztrzaskany w drobny mak, nie ma praktycznie możliwości przywrócenia sprawności tej łapie. Dodatkowo są stare zrosty mięśni, ścięgien, skóry.

Teoretycznie jest możliwość podjęcia próby wyprostowania i usztywnienia stawu kolanowego, żeby Tofu mógł się podpierać na łapie, ale proces ten obejmowałby kilka operacji, rehabilitację i długotrwałe leczenie. Niestety koszt to ponad 7000 zł i co istotne – brak gwarancji na powodzeni e- zbyt wiele czynników ma wpływ na to, czy końcowy efekt byłby wart ogromu cierpienia, które musiałby przejść psiak.

W związku z tym podjęliśmy decyzję o amputacji, aby Tofu mógł żyć bez bólu i łapki, która obecnie tylko przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu. W imieniu psiaka prosimy o wsparcie go w walce o sprawność. Koszt operacji to ok. 2500 zł, do tego koszty badań kontrolnych, zdjęć, leków.