Pseudo hodowla w Puszczykowie – WYROK

Sprawa pseudo hodowli w Puszczykowie, w której interweniowaliśmy w grudniu zeszłego roku, została w dniu wczorajszym zakończona. Oskarżona przyznała się do zarzucanego jej czynu, tj. znęcania się nad zwierzętami. Sędzia wydał wyrok skazujący, o następującym wymiarze kary: 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata, zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat, zakaz prowadzenia działalności gospodarczej związanej z hodowlą zwierząt na okres lat 10, nawiązkę na rzecz dwóch fundacji przeprowadzających interwencję w kwocie 2500zł (1250zł Mondo Cane oraz 1250zł Animal Security) oraz publikację wyroku w Głosie Wielkopolskim.

Kochani, zdrowia i życia zwierzętom z tej feralnej ,,hodowli” wyrok ten nie przywróci, ale posłuży za karę i bezpośrednie zabezpieczenie, że skazana nie będzie więcej ,,brała” się za hodowlę zwierząt do których nie ma serca, empatii, a także wiedzy na temat ich utrzymania i hodowania. Dla tej Pani zwierzęta to przedmiot, na którym można zarobić. Co do wysokości kary ciężko się wypowiedzieć czy jest ona satysfakcjonująca, bo w tym przypadku, po tym co zastaliśmy 14 grudnia 2015 roku na miejscu, żaden wyrok nie będzie dla nas satysfakcjonujący, a jednocześnie cieszy, że wyrok zapadł i sprawczyni zostanie ukarana.

Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim, którzy brali udział w interwencji i w ratowaniu tych 53 psów. Każdej osobie z osobna i wszystkim razem, każdej fundacji, organizacji, które pomagały nam w przejęciu i późniejszej opiece nad odebranymi psami.
Mimo, często różnych opinii czy celów udało nam się współpracować i zamknąć tę sprawę wyrokiem skazującym i udzieleniem pomocy zwierzętom w potrzebie i to jest najważniejsze. Dziękujemy również tym, którzy cały czas wspierali nas słowem na facebook’u i w mailach, a także zasilali nasze konto, abyśmy mogli leczyć i utrzymywać odebrane psy. Bez was nie udałoby się pomóc tym zwierzętom.

Szczególne podziękowania składamy jak zawsze niezawodnemu mecenasowi Mateuszowi Łątkowskiemu, który pro publico bono, stanął w obronie braci mniejszych i walczył o sprawiedliwy wyrok dla psów z Puszczykowa w imieniu naszym i Fundacji Mondo Cane. Kancelaria Adwokacka Kancelaria Prawa Kanonicznego Mateusz Łątkowski

Serdecznie dziękujemy <3

Oczywiście to nie koniec historii Puszczykowa, obiekt ten i skazana zostanie dożywotnio pod naszym nadzorem i nie dopuścimy, aby sytuacja taka się powtórzyła. Wyrok uprawomocni się za 21 dni.