STOKROTKA

Na początku kwietnia otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowości pod Poznaniem, znajduje się kotka, która niedawno się okociła, w bardzo niebezpiecznym miejscu. Koty znajdowały się w kanale. Niestety groziło im tam niebezpieczeństwo, każdy deszcz to potencjalne zagrożenie utopienia maluchów, do tego zimno i wiatr. Początek kwietnia był nieubłagany pogodowo.

Podjęliśmy się interwencji, zarządca budynku wpuścił nas do środka, z możliwością dostępu do kanałów i systemów odprowadzających w piwnicy. Potem to w naszej gestii leżało złapanie mamy – która jest kotką dziką i zabezpieczenie maluchów.

Zdjęcie kanału nie ukazuje jego wielkości, ale był problem, żeby się tam wdrapać czy włożyć klatkę łapkę. Na szczęście dość szybko, wciskając się do środka udało nam się zachęcić mamuśkę do wejścia do klatki, a że była głodna jak wilk, to sprawę nam to ułatwiło.

Maluchy zabraliśmy podbierakiem. Wszystkie koty, były mocno przeziębione, maluchy w wieku około 1,5 tygodnia, wszystkie zaklejone i zapchane do granic mozżlwiości, ich stan wymagał wdrożenia antybiotyku. W pierwszej dobie od zabezpieczenia jeden maluch zasnął i już się nie obudził, pozostała 4 dzielnie walczyła wraz z mamą i teraz spokojnie możemy powiedzieć, że wszystkie 4 maluchy i mama mają się dobrze. Kociaki będą do adopcji po odchowaniu i odkarmieniu, a matka po sterylizacji wróci na wolność.

Wpłaty darowizn na leczenie i utrzymanie maluchów:

11 2490 0005 0000 4500 2768 5532

A może chcecie coś dla maluszków kupić, bez kosztów przesyłki:

https://dlaschroniska.pl/?view=animal&id=SklyAWKykZ