ORZESZEK

IMIĘ: ORZESZEK

ORZESZEK to 5 tygodniowy królik odebrany podczas ostatniej interwencji na Giełdzie Sielanka. Historia dość długa, a najbardziej nacierpiały się przy tym zwierzęta.

Niedziela 08.04.2017 rok, mimo zapowiedzianej kontroli na giełdzie pojawili się handlarze zwierzętami domowymi.
Orzeszek, w wieku 4-5 tygodni wystawiony w klateczce, wraz z towarzyszami niedoli, w ilości sztuk 5, w klatce 35×20 cm, bez jedzenia, wody, możliwości schowania się, ogrzania, absolutnie niczego. Tego dnia temperatura rano wynosiła 6st. Maluchy wyglądały na zdrowe, za wyjątkiem Orzeszka. Orzeszek był apatyczny, miał zaropiałe oczka i katar.

No i masz ci los, na naszych oczach doszło do sprzedaży zwierzęcia za 20 zł.

Handlarz przyłapany na gorącym uczynku, nagle wcisnął pieniądze kupującemu do ręki, wyrwał królika i zaczął uciekać. Była z nim około 10 letnia córka i 20-kilkuletni syn. Ani handlarz ani jego syn nie przebierali w słowach, epitety leciały całą falą, przy tym groźby, próbowano nas i Strażników Miejskich przejechać samochodem. Na szczęście dzięki interwencji Straży udało nam się zatrzymać handlarza, a sprawa trafiła na policje za znęcanie się nad zwierzętami oraz za handel zwierzętami domowymi na giełdzie. Handlarz z wywiadu ma kilkanaście królików, świnek morskich i innych zwierzątek do rozpłodu. Wszystkie trzymane cały rok na dworze.

Ze względu na bezpośredni stan zagrożenia zdrowia i życia Orzeszek został odebrany. Los pozostałych zwierząt pozostaje w rękach policji i sądu.

Orzeszek jest przeziębiony, ma katar, oraz ropiejące oczka, podejrzenie kokcydiozy, ma powiększoną wątrobę i przede wszystkim został za wcześnie odebrany od matki. Maluch był dokarmiany mleczkiem. Teraz nabiera już wagi i czuje się nieco lepiej.

Prosimy o pomoc w jego leczeniu i utrzymaniu:
Alior Bank 11 2490 0005 0000 4500 2768 5532
IBAN: PL11 2490 0005 0000 4500 2768 5532
Swift: ALBPPLPW
PayPal, e-mail: hania@animal-security.pl
Z dopiskiem Orzeszek