NUKA

Imię: NUKA

Data urodzenia:

Płeć: suczka

Kontakt w sprawie adopcji: karolina.k@animal-security.pl

Album na FB: https://www.facebook.com/pg/FundacjaOchronyZwierzatAS/photos/?tab=album&album_id=1797086737021905

Dostaliśmy zgłoszenie… „witam, jestem na działkach 40 km od poznania, przybłąkał się do mnie piesek- suczka, nikt nic nie wie na jej temat, nikt jej nie rozpoznaje. Przenocowałam ja dałam pic, jeść, wyjęłam mnóstwo kleszczy, obcięłam pazury. Piesek chodzi za mną krok w krok. W niedziele wracam do Poznania, nie wiem co z nią zrobić… Pomożecie? Pozdrawiam”

I co zrobić? No… pomożemy. Pani, która znalazła sunię, szukała właściciela, rozpytywała w okolicy, zrobiła nawet plakaty i ogłosiła psa w lokalnej prasie. Bez skutku. Stan suni- niekończące się kleszcze, zmęczenie i zagubienie- wskazywały na porzucenie.

Wg relacji zgłaszającej, Nuka ciągle śpi i chodzi za człowiekiem krok w krok. Na tę chwilę boi się chodzić na smyczy. Postanowiliśmy objąć sunię opieką, od dziś znajduje się w domu tymczasowym u Pani, która ją znalazła. My opłacimy przegląd weterynaryjny; potrzebne będzie leczenie uszu, zwalczenie pasożytów, podstawowe badania krwi, sterylizacja. Wszystko krok po kroku. Patrząc na smutne oczy Nuki, człowiek zastanawia się, co mogło ją spotkać :( Czyżby nasza pierwsza w tym roku ofiara porzuceń wiosenno-letnich? Co roku tysiące psów traci domy dlatego, że ktoś się nimi znudził, wyjeżdża i nagle pies staje się ciężarem. Taka postawa jest haniebna, nieczuła i nieludzka. Adopcja to zobowiązanie na lata… Pies to nie zabawka…