DIVA

IMIĘ: DIVA

Płeć: kotka

Data urodzenia: ~10.2016

Szczepienie: tak

Sterylizacja: tak

Dnia 06.02.2017 r. Fundacja otrzymała zgłoszenie iż w domu, w miejscowości pod Poznaniem, w bardzo złych warunkach przebywa ok 17 zaniedbanych kotów oraz jeden pies.

Tego samego dnia pod wskazany adres udali się nasi inspektorzy wraz z służbami oraz technik weterynarii aby zweryfikować dokładnie sytuację. Na miejscu zastano bardzo zanieczyszczony dom oraz unoszący się wewnątrz nieprzyjemny zapach. Dom w pełni zaniedbany, z dużą ilością śmieci i brudu. Po wejściu niemalże od razu zlokalizowano 6 kociąt, wymagających leczenia (wychudzenie, nachodząca trzecia powieka, wydęte brzuchy oraz anemiczność). U kociąt dosłownie można było policzyć wszystkie żebra, na pierwszy rzut oka widać było objawy Kociego Kataru, kocięta były dużo mniejsze na swój wiek.

ajmniejsze kocie, w wieku ponad 3 miesięcy ważyło 300 gram! Stan krytyczny! Po uzgodneniu z ,,właścicielami” kocięta zostały przewiezione na leczenie i badania do lekarza weterynarii. 6 kociąt udało się wyłapać, jesteśmy w trakcie ich leczenia i już dzisiaj można powiedzieć, że wszystkie maluchy będą żyły, choć początkowe objawy wskazywały na duże ryzyko utraty życia.

Zabrano też 4 dorosłe koty w lepszym stanie, które fundacja poddała zabiegowi sterylizacji oraz doraźnej pomocy, wzmocnieniu lekami oraz odrobaczono.

Według naszej opinii, osoby te mają syndrom zbieraczy, żadne ze zwierząt nie posiada książeczki zdrowia ani stałej opieki lekarza weterynarii. Sprawa jest pod naszą kontrolą, wszystkie koty zostaną wysterylizowane i tylko część, około 6 pozostanie na miejscu. Pozostałe zwierzęta zostaną przez nas zabrane, wyleczone i przekazane do adopcji.

Na dzień dzisiejszy 10 kotów zostało już poddano leczeniu. Pozostałe koty są zdziczałe, a ich złapanie w zagraconym domu jest mocno utrudnione.

Kochani, takie sprawy są wyjątkowo trudne i obciążające dla wolonatriuszy fundacji, gdyż wymagają stałego nadzoru, do tego finansowanie 17 kotów, to ogromny koszt.

Uprzejmie prosimy o wsparcie finansowe na leczenie tych zaniedbanych maluchów:

Alior Bank 11 2490 0005 0000 4500 2768 5532

PayPal: hania@animal-security.pl

Kontakt w sprawie adopcji: emilia@animal-security.pl