Owieczka zbiera na rehabilitację

W naszej kociarni, wśród kociaków i młodych rozbrykanych kotów żyją też sobie koci seniorzy tacy jak Silver czy Owieczka.
Dzisiejszy post będzie poświęcony właśnie Owieczce. Jest u nas od lata.

Jak przyjechała to trudno było oderwać od niej wzrok… i to nie dlatego, że taka urodziwa ale przez sfilcowane brudne skołtunione futro i gdzieś tam przerażone zamglone oczy staruszki. Po okresie kwarantanny i zabiegach groomerskich postanowiliśmy zapoznać kotkę z innymi rezydentami.

Okazało się, że Owieczka bardzo niechętnie chodzi i unika wszelkiego ruchu. Jej chód jest chybotliwy, mięśnie nóg słabe, stawy niestabilne. Początkowo założyliśmy, że to po prostu starość Niemniej jednak zabraliśmy ją do ortopedy, żeby ustalić dalsze postępowanie aby zminimalizować ból i dyskomfort.

Niestety zdjęcia rtg pokazały, że przyczyną problemów ruchowych kotki jest przebyty uraz kręgosłupa – stare złamanie bądź pęknięcie. Ortopeda zalecił przede wszystkim rehabilitację i zabiegi poprawiające komfort jej życia. I takim sposobem kotka zawitała w gościnnych progach Bandy Trojga w Kaliszu.

Od piątku korzysta z laseroterapii, magnetoterapii i leczenia światłem spolaryzowanym. Zdecydowaliśmy się na turnus 10- dniowy. Koszt takiego turnusu to 600 zł, a stan naszego konta nie napawa optymizmem, wręcz przeciwnie. Dodatkowo musimy opłacić jej wizyty i zdjęcia w Klinice oraz groomera.

Kto wesprze seniorkę w jej walce o życie bez bólu?

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/owieczkaturnusfas

SMS: NUMER 72365
TREŚĆ S13908
*2,46 brutto (w tym VAT)