Prelekcja w Zespole Szkół nr 4 z Oddziałami Sportowymi

7 lutego po raz ostatni w czasie półkolonii, w ramach AKCJI ZIMA 2014, odwiedziliśmy z prelekcją najmłodszych. W Zespole Szkół nr 4 z Oddziałami Sportowymi w Poznaniu przywitało nas ok. 30 dzieci. Na wizytę wybrali się z nami Magical Dogs – nasz ukochany towarzysz Rąbuś wraz ze swą opiekunką Alicją. To właśnie oni rozpoczęli pogadankę z dziećmi. Ucieszyło nas bardzo, że tematyka zwierząt jest dzieciom coraz bliższa. 

Dziś Rąbek pokazał wiele sztuczek, potowarzyszył każdemu dziecku podczas krótkiego spaceru, jak zwykle wycałował wszystkich oraz poddał się kilkuminutowemu „zabiegowi SPA”: uwielbia być czesany i pieszczony. Najmłodsi porozmawiali o tym, jak podchodzi się do nieznanego psa, czego pieski nie lubią, jak bronić się przed atakiem i jak dbać o naszego czworonoga.

W drugiej części prelekcji udaliśmy się do sali multimedialnej, gdzie tradycyjnie wyświetliliśmy nasze krótkie prezentacje, mówiące o nas, o naszej działalności, w dużej mierze o kociakach, o tym jak może pomagać każdy z nas i w jaki sposób opiekować się naszymi domowymi zwierzakami oraz tymi dziko-żyjącymi. Na koniec wpólnymi siłami w ramach akcji KOCI DEWELOPER , która uzyskała patronat TVP POZNAŃ, zbudowaliśmy kocią budkę, która stanie na jednym z poznańskich osiedli.

Dziękujemy za zaproszenie i uwagę tych najważniejszych – najmłodszych, w których nadzieja na jakiekolwiek zmiany stosunku ludzi do zwierząt oraz na złamanie pewnych stereotypów.