Prelekcja w Domu Kultury “Polan Sto”

Ferie zimowe w 2014 roku były dla nas bardzo pracowite! Po dwóch prelekcjach przyszła pora na kolejne – nie mieliśmy zamiaru zwalniać tempa, gdyż praca u podstaw to pierwszy krok do zmiany świadomości ludzi na temat traktowania zwierząt.

5 lutego z pozytywnym nastawieniem udaliśmy się do Domu Kultury “Polan Sto”. W ramach półkolonii powitało nas około czterdzieścioro dzieci, które dzielnie słuchały i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, pilnie śledząc każdy slajd z prezentacji, dowiadując się dzięki temu wielu ciekawostek dotyczących Fundacji, wolontariatu, różnorodności pomocy. Przede wszystkim, najmłodsi otrzymali garść niezbędnych informacji na temat zwierząt i stereotypów z nimi związanych. Rozmawialiśmy m.in. o jakości karmy i odpowiednich nawykach żywieniowych (w tym także o dokarmianiu wolno żyjących zwierząt), czy reagowaniu, kiedy dzieje się im krzywda. Na zakończenie prelekcji zaprosiliśmy naszą czworonożną przyjaciółkę, towarzyszkę pogadanek – Herę, która “wycałowała” wszystkie dzieci. Pociechy dowiedziały się jak można bronić  się przed atakiem psów, gdzie powinno się je głaskać i jak o nie dbać.

Mamy nadzieję, że wszyscy już wiedzą, iż zwierzę to nie rzecz. Ono czuje, myśli, cierpi, tęskni tak samo jak ludzie… Pamiętajmy, że przed przygarnięciem pod swój dach nowego, futrzanego członka swojej rodziny, powinniśmy otoczyć go miłością i opieką do końca jego dni.