Nielegalna sprzedaż psa na Sielance

07.08.2016r. – Inspektorzy Fundacji Animal Security, przynajmniej raz w miesiącu przeprowadzają kontrolę i interwencję na giełdzie Sielanka.

Tym razem nie było nam nawet dane wejść na giełdę, a już zatrzymała nas oferta sprzedaży szczenięcia w wieku około 7 tygodni. Sunia była apatyczna, zapchlona tak, że jej sierść i skóra żyła innym życiem i do tego OGROMNY brzuch. Piesek ponoć był ,,odrobaczywiony”, chłopak/sprzedawca lat 13-14 lat poinformował, że miał 5 szczeniąt skupionych hurtem i teraz odprzedaje, a że został mu ostatni to odsprzeda taniej. W domu ma 5 psów do rozrodu swoich. Chłopak zaprowadził nas do swojej matki, która sprzedawała inne sprzęty, nie wyglądali na ludzi biednych, bezdomnych, wręcz przeciwnie.

Pies został niezwłocznie odebrany, a właściciele otrzymali mandat za nielegalną sprzedaż psa po za miejscem chowu.
Jakby tego było mało, kiedy już udawaliśmy się do samochodu z psem, podszedł do nas mężczyzna pytając gdzie kupiliśmy psa, bo szuka owczarka, jak został poinformowany, że kupno psa na giełdzie jest niezgodne z Ustawą odpowiedział krótkim ,, eeee taaam”!

LUDZIE uświadamiajcie, egzekwujcie, zgłaszajcie, dzwońcie po straż, policję, fundacje, nie gódźcie się z takim znęcaniem! Szukamy pozostałych szczeniąt z miotu, wymagają one natychmiastowej konsultacji u weterynarza, udostępniajcie, może ktoś z waszych znajomych kupił podobnego pieska?!

SZUKAMY OSÓB DO POMOCY NA KOLEJNĄ KONTROLĘ NA GIEŁDZIE. Nasze twarze są już opatrzone przez miejscowych handlarzy.