pepsiPEPSI to 14 tygodniowy szczeniak. Miał to być piesek rasy York, jednak jak łatwo zauważyć na załączonych zdjęciach, mała może mieć ,,wmieszanego” Yorka, ale na pewno nie wyrośnie na psa w typie Yorka.

Sunia po odbiorze natychmiast znalazła się w klinice. Ma niedowagę, wszystkie żebra wyczuwalne, wzdęty brzuszek, jest apatyczna, ropieją jej oczka, skóra i sierść jest w nieciekawym stanie, sunia ma łupież i pchły. Do tego była bardzo brudna i śmierdząca, jednak na sprzedaż pseudo właściciel wyperfumował sunię, żeby zakryć smród. Było to męczące dla całego otoczenia w odległości 5 metrów, a przede wszystkim dla suni!

Pepsi jest bardzo cicha, grzeczna, wzorowo załatwia się na podkłady higieniczne – pracujemy nad załatwianiem się na dworze. Miała robiony test na parwowirozę ze względu na jej apatyczność, na szczęście wyszedł negatywny.

Sunia zachowuje się tak, jakby całe życie spędziła w klatce lub zamykana w małym pomieszczeniu. Dwór to dla niej coś tak nowego, że reaguje na każdy dźwięk, ruch, po prostu wszystko! Pewnie była tam z nami po raz pierwszy! Bardzo grzecznie chodzi na smyczy i trzyma się człowieka bardzo blisko. Na inne psy reaguje strachem, ale na pewno nie agresją.

Otrzymamy jej wyniki krwi i będziemy mogli ocenić czy sunia będzie wymagała dalszego leczenia, czy będzie się już mogła rozglądać za nowym domem. Mała w tej chwili waży 2,2 kg.

WNIOSEK z tego taki, że nie kupuje się psa pokątnie, w ciemnym zaułku, bez papierów, bez szczepień, który ma reprezentować rasę, bo najpierw będzie trzeba się udać do weterynarza i pieska wyleczyć – co sprawia, że koszty takiego psiaka urosną do kwot, za które można kupić zdrowego, rasowego pieska z rodowodem FCI. Od pseudohodowców nigdzie nie zrzeszonych nie mamy gwarancji, że psiak okaże się nawet ,,w typie rasy”, nie wiemy w jakich warunakch żyją rodzice zwierzaka, a tymbardziej same maluchy. Dodatkowo informujemy, że zarówno sprzedając jak i kupując takiego psa, popełniamy wykroczenie. Usiłowanie kupna lub sprzedaży również jest karalne! Nie kupujcie od pseudohodowców, którzy znaleźli sobie łatwy sposób na zarobek, na cierpieniu i zaniedbaniach dotyczącyh zwierząt! JEST TO WSPIERANIE PSEUDOHODOWCÓW I NIELEGALNEGO ROZMNAŻANIA ZWIERZĄT DO CELÓW HANDLOWYCH! Pamiętajcie również, że psa można zakupić tylko w miejscu chowu lub hodowli!

Jeśli chcielibyście wspomóc leczenie i utrzymanie Pepsi, zachęcamy do wpłąty darowizny:
Fundacja Ochrony Zwierząt ANIMAL SECURITY
ul. Hetmańska 54
60-219 Poznań

Alior Bank 11 2490 0005 0000 4500 2768 5532

dla przelewów z zagranicy:
Alior Bank
IBAN: PL11 2490 0005 0000 4500 2768 5532
Swift: ALBPPLPW

PayPal, e-mail: hania@animal-security.pl

lub możecie zakupić karmę bez kosztów przesyłki: http://dlaschroniska.pl/zwierzak/Szczeniaki/1666

Kontakt w sprawie adopcji: maria@animal-security.pl lub karolina.k@animal-security.pl