PEPSI

 

pepsiPEPSI to 14 tygodniowy szczeniak. Miał to być piesek rasy York, jednak jak łatwo zauważyć na załączonych zdjęciach, mała może mieć ,,wmieszanego” Yorka, ale na pewno nie wyrośnie na psa w typie Yorka.

Sunia po odbiorze natychmiast znalazła się w klinice. Ma niedowagę, wszystkie żebra wyczuwalne, wzdęty brzuszek, jest apatyczna, ropieją jej oczka, skóra i sierść jest w nieciekawym stanie, sunia ma łupież i pchły. Do tego była bardzo brudna i śmierdząca, jednak na sprzedaż pseudo właściciel wyperfumował sunię, żeby zakryć smród. Było to męczące dla całego otoczenia w odległości 5 metrów, a przede wszystkim dla suni!

Pepsi jest bardzo cicha, grzeczna, wzorowo załatwia się na podkłady higieniczne – pracujemy nad załatwianiem się na dworze. Miała robiony test na parwowirozę ze względu na jej apatyczność, na szczęście wyszedł negatywny.

Sunia zachowuje się tak, jakby całe życie spędziła w klatce lub zamykana w małym pomieszczeniu. Dwór to dla niej coś tak nowego, że reaguje na każdy dźwięk, ruch, po prostu wszystko! Pewnie była tam z nami po raz pierwszy! Bardzo grzecznie chodzi na smyczy i trzyma się człowieka bardzo blisko. Na inne psy reaguje strachem, ale na pewno nie agresją.

Otrzymamy jej wyniki krwi i będziemy mogli ocenić czy sunia będzie wymagała dalszego leczenia, czy będzie się już mogła rozglądać za nowym domem. Mała w tej chwili waży 2,2 kg.

WNIOSEK z tego taki, że nie kupuje się psa pokątnie, w ciemnym zaułku, bez papierów, bez szczepień, który ma reprezentować rasę, bo najpierw będzie trzeba się udać do weterynarza i pieska wyleczyć – co sprawia, że koszty takiego psiaka urosną do kwot, za które można kupić zdrowego, rasowego pieska z rodowodem FCI. Od pseudohodowców nigdzie nie zrzeszonych nie mamy gwarancji, że psiak okaże się nawet ,,w typie rasy”, nie wiemy w jakich warunakch żyją rodzice zwierzaka, a tymbardziej same maluchy. Dodatkowo informujemy, że zarówno sprzedając jak i kupując takiego psa, popełniamy wykroczenie. Usiłowanie kupna lub sprzedaży również jest karalne! Nie kupujcie od pseudohodowców, którzy znaleźli sobie łatwy sposób na zarobek, na cierpieniu i zaniedbaniach dotyczącyh zwierząt! JEST TO WSPIERANIE PSEUDOHODOWCÓW I NIELEGALNEGO ROZMNAŻANIA ZWIERZĄT DO CELÓW HANDLOWYCH! Pamiętajcie również, że psa można zakupić tylko w miejscu chowu lub hodowli!

Jeśli chcielibyście wspomóc leczenie i utrzymanie Pepsi, zachęcamy do wpłąty darowizny:
Fundacja Ochrony Zwierząt ANIMAL SECURITY
ul. Hetmańska 54
60-219 Poznań

Alior Bank 11 2490 0005 0000 4500 2768 5532

dla przelewów z zagranicy:
Alior Bank
IBAN: PL11 2490 0005 0000 4500 2768 5532
Swift: ALBPPLPW

PayPal, e-mail: hania@animal-security.pl

lub możecie zakupić karmę bez kosztów przesyłki: http://dlaschroniska.pl/zwierzak/Szczeniaki/1666

Kontakt w sprawie adopcji: maria@animal-security.pl lub karolina.k@animal-security.pl