MARCELINA

marcelinaW czwartek otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące matki ze szczeniętami biegającymi po poznańskim osiedlu. Niestety nie było dokładnego adresu, a przestrzeń duża do przeszukania, więc skontaktowaliśmy się z osobą zgłaszającą i udało się zorganizować poszukiwania psów na piątek, gdyż informator wcześniej nie mógł wskazać, ani pomóc na miejscu zdarzenia. Wiedzieliśmy o 3 szczeniętach i matce, które już jakiś czas są widywane w okolicy i dokarmiane przez sąsiadów.

Niestety już zrobiło się zimno, w nocy mamy już mróz, a zapowiedzi pogodowe są jeszcze bardziej srogie. W piątek, w dniu niepodległości jak tylko udało nam się ustalić bliższy adres udaliśmy się na poszukiwanie/łapanie psów.

Po drodze zauważyliśmy parę niosącą na rękach małego czarnego pieska i co wcale by nas nie zainteresowało, gdybyśmy nie szukali właśnie takich psiaków. Para akurat stała na przystanku bardzo blisko miejsca poszukiwań i na naszych oczach wsiadła z psiakiem do autobusu.

Kilka minut później udało nam się zlokalizować rodzinkę psów. Kręciła się na terenie starego walącego się budynku po cegielni na Fabianowie w Poznaniu. Na miejscu spostrzegliśmy matkę, 3 szczenięta (2 czarne i jedno biało-czarne) oraz piątego psa – starszą sunię. Wszystkie ewidentnie trzymały się razem. W zgłoszeniu jednak mieliśmy 3 czarne szczenięta, więc okazało się, że para ze szczeniakiem na rękach, po prostu zgarnęła psiaka i liczymy, że wzięła do domu – niestety nie jesteśmy w stanie w żaden sposób się z nimi skontaktować, ale wiemy przynajmniej, że ktoś się nim zaopiekował.

Na miejscu zdecydowaliśmy, że musimy zabrać całą 5! Nie mieliśmy absolutnie żadnej alternatywy dla ,,nadprogramowego” psa, ale nie wchodziło w grę pozostawienie jakiegokolwiek psa w tym miejscu. Wszystkie psy są w średniej kondycji i widoczne są na nich zaniedbanie i niedożywienie połączone z nieprawidłowym żywieniem.

Cała piątka ma wzdęte brzuszki i bardzo brudną sierść. (Pierwsze zabiegi odrobaczenia i pielęgnacyjne już za nimi). Psiaki były całkiem przyjazne, oprócz mamy szczeniąt, która była nieco wycofana. Maluchy udało nam się szybko złapać i ,,zapakować” do samochodu, babunia w trosce za wnukami praktycznie sama weszła do auta, została jedynie mama, którą po 20 minutach udało się złapać na pętle, zachęconą jedzeniem.

Od tego momentu liczyliśmy na siłę facebooka! I TUTAJ DZIĘKUJEMY ZA UDOSTĘPNIENIA – jesteście cudotwórcami! Po ogłaszaniu psiaków zgłosiły się domy tymczasowe i stałe. Jedynie dla Babuni nie mieliśmy alternatywy.

Od godziny 11 rano jeździliśmy rozwożąc szczenięta i mamę po domach, aż po 10 godzinach jazdy autem odezwał się dom tymczasowy dla Babuni i teraz i ona grzeje swoje starusie futerko w domku. Ale po kolei:

1. Babunia vel. Bogusia – około 10 letnia suczka, niewielka do 10 kg, bardzo grzeczna, przyjazna, chodzi na smyczy pięknie, bardzo troskliwa w stosunku do pozostałych psiaków, 10 godzin jeździła z nami samochodem z nadzieją, że ktoś w między czasie zaoferuje dla niej dom, tak żeby nie musiała trafić do schroniska. Psiak jeździ samochodem wzorowo, a cudowny dom tymczasowy się znalazł. Bogusia szuka domu stałego!

2. Mama vel. Mirka – około 2-3 letnia suczka, mama 4 szczeniąt, w początkowych kontaktach nieco wycofana, ale szybko się przekonuje do ludzi, drobna, urokliwej urody, waga około 6-7 kg. Suczka jest w domu tymczasowym i szuka domu stałego!

3. Milka – jedno z szczeniąt zabranych, ma nieco dłuższą sierść o charakterystycznym biało-czarnym umaszczeniu, około 3 miesięcy, przyjazna, wesoła. Nie będzie duża. przebywa w domu tymczasowym z buldogami angielskimi :) Szuka domu stałego!

4. Marcepan – jedno z szczeniąt zabranych, ma krótką, czarną sierść, około 3 miesięcy, przyjazny, wesoły – jedyny chłopak w stadzie. Marcepan już w domu stałym!

5. Marcelina – jedno z szczeniąt zabranych, ma nieco dłuższą, czarną sierść , około 3 miesięcy, przyjazna, wesoła. Marcelina już w domu stałym!

Prosimy o wsparcie dla psiaków, musimy pokryć koszty odrobaczeń, szczepień oraz kastracji 2 dorosłych suczek. To aż 5 psów!

Alior Bank 11 2490 0005 0000 4500 2768 5532 Z dopiskiem rodzinka z Fabianowa lub bezpośrednio na konkretnego psiaka

Kontakt w sprawie adopcji: karolina.k@animal-security.pl lub agnieszka@animal-security.pl