HONDA

honda-suzuki-subaru06.05.2016 rok nasza wolontariuszka natrafiła na facebooku na ogłoszenie z prośbą o pomoc dla maleńkich kotków, które zostały znalezione w siatce foliowej, wyrzucone w krzakach. Osoby, które kociaki znalazły zdecydowały się udzielić im pomocy, jednak ze względu na brak doświadczenia i wiedzy mogło to skończy się bardzo źle.

Maluchy zostały nakarmione krowim mlekiem (koty nie trawią laktozy), co o mało nie spowodowało utraty ich życia. Na szczęści mimo ogromnego wzdęcia, bolesności brzuszków i zaczopowania udało się i kociaki się wypróżniły. Strasznie krzyczały całą noc, kupki były dosłownie jak bomby atomowe – inaczej nie dało się tego opisać! Koty zostały przez nas przejęte po jednym dniu od znalezienia w związku z czym wnioskujemy, że na szczęście nie były długo karmione krowim mlekiem. W międzyczasie osoby te skontaktowały się z weterynarzem, który zalecił podanie zastępczego mleka dla kociąt.

Maluchy są w tej chwili pod naszą opieką i pod opieką naszego doświadczonego domu tymczasowego.

Prosimy bardzo mocno o kciuki za maluchy, ponieważ ich życie nadal jest zagrożone i bardzo prosimy o mleko dla kociąt w każdych ilościach (np.
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karmy_specjalistyczne/mleko_dla_kota/209239 )
Po odchowaniu maluchy oczywiście będą do adopcji!