HERBATNIK

1herbatnikImię: HERBATNIK

01.08.2016, do naszego, jak już dużego, grona podopiecznych dołączył Herbatnik. Herbciu przyjechała do nas z osiedla Lotników. Jego historia jest krótka i zwięzła. Ludzie dobrego serca znaleźli królika na zamkniętym placu zabaw, gdzie według zeznań świadków, pewna rodzina porzuciła Herbatnika, ponieważ wyjechała na wakacje. Herbciu czekał cały dzień na pomoc, w między czasie wszystkie dzieci osiedlowe bawiły się nim i z nim. Herbciu był już bardzo zmęczony, nie wiemy do końca jak długo przebywał na dworze.

Na szczęście dobrzy ludzie zabezpieczyli Herbatnika, zabrali go na swój ogródek, a w między czasie szukali dla niego pomocy i domu. I tak Herbatniczek trafił do nas.

Królas jest raczej młody, dość duży- wygląda na mieszankę królika hodowlanego z miniaturką – waży około 3 kg i ma ogromne- ale jakże cudowne uszy!

Herbatnik jest grzeczny, daje się wziąć na ręce, jest dość spokojny, ale na chwilę obecną bardzo zmęczony. Królik będzie obserwowany, aby upewnić się, że się nie pochorował przez przebywanie na dworze w taką deszczową i zimną pogodę.

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją Herbcia, napisz: maria@animal-security.pl

P.S. Nasze królicze zapasy się kończą, a sprzęt się sypie, nie często mamy pod opieką króliki, choć zdarzają się. Może ktoś z Państwa chciałby dla Herbcia kupić nieco większą klatkę: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatki_domowe/dla_krolika_miniatrurki/klatka_120/61257

Herbatnik ma oczywiście swój wybieg, jednak klatka to jej miejsce spokoju i odpoczynku i na pewno byłby szczęśliwy, gdyby ktoś podarował mu duży ,,domek”. A może ktoś z Państwa ma klatkę na wydanie lub granulat dla królików?

Potrzebna również dobra karma dla króliczycy. Darowizny z dopiskiem Herbata można kierować na:
Fundacja Ochrony Zwierząt ANIMAL SECURITY
ul. Hetmańska 54
60-219 Poznań
Alior Bank 11 2490 0005 0000 4500 2768 5532
IBAN: PL11 2490 0005 0000 4500 2768 5532
Swift: ALBPPLPW
PayPal, e-mail: hania@animal-security.pl