DEXTER

dexter07.02.2016

Dexter pokonał grzybicę, został wykonany ponowny test na grzybicę i wyszedł ujemy!
Psiak teraz jednak przechodzi inwazję robaków, został odrobaczony i musiał dostać kroplóweczkę, ale wychodzi już na prostą!

2.01.2016

Odebraliśmy psa w typie rasy maltańczyk ze względu na brak leczenia, zaniedbanie i złe warunki bytowania.

W dniu 2 stycznia udaliśmy się na miejsce ponownie w celu sprawdzenia czy właściciele zastosowali się do zaleceń. Niestety jak się okazało pies nadal wyglądał tak samo, a właściciel przyznał, że psa nie leczy, pies również nie jest szczepiony.

Właściciel dostał ostatnią szansę z terminem wykonania 2 dni oraz ostatecznym ostrzeżeniem, że jeśli nie podejmie się leczenia psa, który najprawdopodobniej ma atopowe zapalenie skóry oraz grzybicę, pies zostanie odebrany interwencyjnie. Na miejscu naszym oczom ukazało się również ,,jedzenie i woda” przygotowane przez właścicieli. Jedzenie to suchy chleb, a w wodzie zgaszony pet.

Właściciel ostatecznie zdecydował się psa dobrowolnie oddać przyznając, że nie stać go na leczenie. Jednak głównym powodem był starch przed konsekwencjami interwencyjnego odebrania niż faktyczne zrozumienie, że pies jest w złym stanie i wymaga leczenia.

Dexter ma grzybicę, jego skóra jest w tragicznym stanie, na całym ciele ma wyłysienia, a włosy które ma są w opłakanym stanie. Piesek strasznie śmierdzi, nieustannie się drapie jeszcze bardziej podrażniając skórę i rozdrapując infekcje po całym ciele i aż do ran. Dodatkowo Dexter ma zaawansowaną zaćmę. Czekamy na dalsze wyniki.
Ze względu na jego stan utrzymania i zdrowia, lekarz zdecydował o leczeniu stacjonarnym.

Dexter jest aktywnym, kochanym psiakiem, bardzo grzecznie chodzi na smyczy i podąża za człowiekiem krok w krok. Bardzo prosi o pieszczoty.

Kontakt w sprawie adopcji: maria@animal-security.pl lub karolina.k@animal-security.pl

Uprzejmie prosimy o wsparcie finansowe dla Dextera oraz szukamy domu tymczasowego dla psiaka.

Darowiznę można wpłacać na:
Fundacja Ochrony Zwierząt ANIMAL SECURITY
ul. Hetmańska 54
60-219 Poznań

Alior Bank
11 2490 0005 0000 4500 2768 5532

dla przelewów z zagranicy:
Alior Bank
IBAN: PL11 2490 0005 0000 4500 2768 5532
Swift: ALBPPLPW

PayPal, e-mail: hania@animal-security.pl
z dpiskiem Dexter