Goofy

09.03.2015

Cześć, to ja – Goofy! Piszę z nowego domu – uczę się tutaj czego mi wolno, a czego nie. Poznaję nowych czworonożnych znajomych i choć na początku trochę na nich szczekam, chyba ze strachu, to później się z nimi bawię. Ci ludzie, u których mieszkam zabierają mnie w różne dziwne miejsca i krzyczę trochę na wszystko co hałasuje i czego nie znam. Ostatnio byłem w jakimś miejscu, gdzie były takie kratkowane wózki, w których człowieki chyba woziły jedzenie i je obszczekałem, obok była taka hałaśliwa maszyna na dwóch kołach i też ją obszczekałem, bo nie wiedziałem co to. Ogólnie wszędzie pełno nowych rzeczy i zapachów, przez co jestem trochę zagubiony, ale dość intensywnie wszystko poznaję i chyba się przyzwyczaję. Często wychodzę na spacery z tymi ludźmi, u których zamieszkałem. Podsuwają mi czasem pod psyk patyki i rzucają nimi do przodu, ale jeszcze nie wiem po co. Nie interesuje mnie to zbytnio, bo wokół jest tyle ciekawych rzeczy. Generalnie wszystko jest nowe i dziwne, ale pomału się przyzwyczajam. :)

01.03.2015

New5018

10.02.2015

Kochani, przedstawiamy Wam Goofiego!

Niewielki to psiak (sięga do kolana), liczy sobie niewiele więcej niż półtora roku i uwielbia się bawić! Kochany z niego Gagatek! Zupełnie jak bajkowy Goofy – pamiętacie tę postać? Energia go rozpiera, kocha dzieci, a najbardziej zabawę z nimi. Musimy jednak przyznać, że nicpoń z naszego chłopaczka – na spacerze szaleje i trzeba go poduczyć chodzenia na smyczy, a także przyzwyczaić do kontaktu z innymi psami. Jest to do zrobienia, ale wymaga bezsprzecznie odrobiny cierpliwości!

Ciekawski Malec na spacerze przemienia się bowiem w zapracowanego konesera zapachów i całego bogactwa świata zewnętrznego i ciągnie na smyczy niczym mały uradowany „czołg”! Bardzo brakowało mu spacerów (niestety rzadko był wyprowadzany przez dawnych właścicieli) – nic dziwnego, że reaguje w ten sposób.

Ten super Psiak stracił swoją rodzinę (musieli się z nim rozstać z przyczyn osobistych) – teraz PILNIE szukamy dla niego domu stałego!

Wiadomości z domu tymczasowego:

Goofy? – wszystko u Niego dobrze! Jest bardzo mądry i szybko się uczy. Dziś był z Mężem pobiegać. Doskonale sprawdziłby się jako kompan do biegania lub wycieczek rowerowych. Ma w sobie mnóstwo pozytywnej energii. Z naszymi pieskami dogaduje się bardzo dobrze. Wystarczyła doba pod jednym dachem, by Fifi nauczyła Goofy’ego, co może, a czego nie podczas zabawy.

W domu tymczasowym następuje wspaniała „PSOCIALIZACJA” – Goofy poznaje inne czworonogi i uczy się kontaktu z nimi.  Wcześniej był – delikatnie mówiąc – nazbyt nachalny. Wynikało to z tego, że nie spotykał się często z innymi psiakami, chociaż wyraźnie tego potrzebował.

Goofy nadaje się do domu z dziećmi. Mógłby zamieszkać również z innymi psiakami, które akceptują nowych przybyszów (nawet tych, którzy początkowo przez swoje maniery zdają się przybywać z Kosmosu).

Poza tym Goofy to pies, którego można wszędzie ze sobą zabierać – odwiedziny u przyjaciół będą wielką frajdą nie tylko dla Niego – gwarantujemy! Psiak nadaje się zatem także do domu, w którym mieszkają młodzi, aktywni ludzie – z pewnością chętnie pochwalą się swoim SuperPsem na przechadzce, u znajomych czy nawet podczas awangardowego wernisażu. Tak, tak: Goofy to trochę hipster! :)

Kontakt w sprawie adopcji: marysia@animal-security.pl!