AYRA

26.09

Dzięki wspaniałej Pani doktor, która zajęła się kociakami przez 10 dni – otrzymaliśmy czas na znalezienie osoby, która podejmie się wyzwania odkarmienia maluszków. I tak odpowiadając na nasz apel, znaleźliśmy Panią Paulinę. Przygody maluchów i aktualności można znaleźć na profilu prowadzonym przez nasz dom tymczasowy:

16.09

Codzienne zadanie: łapanka kotów do sterylizacji – 2 kotki, 2 podrostki i 3 kociaki. Na miejscu okazało się, że kotka, która jest do złapania ma 3 maleńkie kotki. Według relacji karmicieli od soboty nie zajmuje się kociakami, a dzieciaki z okolic codziennie przychodzą do szopy i zabierają maluchy na kilka godzin zabawy.

Kociaki na miejscu były całe zimne, głodne, wychudzone i zapchlone. Kotka leżała 20 metrów dalej i kompletnie nie reagowała. Tylko jeden z kociaków miał jeszcze siłę, żeby krzyczeć o pokarm…

Przy bliższych oględzinach okazało się, że kotka jest chora i nie ma mleka – została zabrana na leczenie i sterylizację. Druga kotka, którą zabraliśmy to córka ww. z zeszłego roku, a 2 podrostki na miejscu, to synowie ww. kotki z wiosny.

Właśnie dlatego sterylizacje są konieczne, pamiętajcie o nierozmnażaniu! Co drugi kot z miotu umiera, nie pozwólmy na to i zapobiegajmy!

Darowizny na utrzymanie malców możecie wpłacać na konto Fundacji:

Alior Bank 11 2490 0005 0000 4500 2768 5532

lub możecie dla nich zrobić zakupy tutaj: http://dlaschroniska.pl/zwierzak/Kociaki/1270