Nina/Nola

SZUKAMY DOMU STAŁEGO!

Zła wiadomość: niestety NINA, suczka border collie, która znalazła wspaniały dom, wraca DO ADOPCJI. Rodzina przeprowadza się do Finlandii do mieszkania, w którym nie ma możliwości trzymania zwierząt.

Nina/Nola ma ok. 3 lat, jest pozytywnie nastawiona do ludzi, lecz z początku boi się. Tak samo w przypadku zwierząt, zazwyczaj nie lubi kontaktów z obcymi psami, reaguje agresją w celu obrony. Jest towarzyska, nie lubi zostawać sama nawet w przedpokoju, najlepiej czuje się na łóżku albo kanapie. Bawi się tylko, gdy ma na to ochotę. Ładnie chodzi na smyczy, chętnie aportuje patyki. Lubi głaskanie i czesanie, za kąpielą nie przepada, ale grzecznie stoi. Niestety atakuje pracująca zmywarkę, szczeka na odkurzacz i goni cienie. Jest zdenerwowana, gdy dzwoni telefon i biega dookoła, gdy ktoś rozmawia.

Posiada metrykę z hodowli „Energizer”, dlatego szukamy dla niej opiekuna, który zna się na tej rasie. Nina wymaga opieki behawiorysty i szkolenia, które pozwoli zapanować nad jej psychiką. W jej przypadku trzeba znać dokładnie język psów, ponieważ Ninie zdarzyło się ugryźć z tytułu źle odczytanych sygnałów przez właściciela. Psiak ma bardzo dobre predyspozycje do sportów, lecz najpierw trzeba z nią ogarnąć podstawy. Jest bardzo nastawiona na pracę z człowiekiem. Opiekun powinien być świadomy tego, że pies ten wymaga dużo cierpliwości i dyscypliny. 

Warunkiem jest wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy. O kontakt prosimy TYLKO ZDECYDOWANE osoby: alicja@animal-security.pl

25.05.2014

Psinka została adoptowana, będzie mieszkać na stałe we Wrocławiu. Malutka zrobiła ogromne postępy, również w sportach, które wspólnie z opiekunką trenowała od dwóch miesięcy i pokazała niedowiarkom na co ją stać!

Po więcej informacji zapraszamy na wydarzenie: https://www.facebook.com/events/215576808628697/