Nasze zwierzaki

Chcesz dać zwierzakowi szansę na nowe i lepsze życie?
Marzysz, aby w Twoim życiu pojawił się czworonożny przyjaciel?
Adoptuj!

ADOPCJE KOTÓW
ADOPCJE PSÓW – POZNAŃ

New0065Adoptując zwierzę zyskujesz kogoś, kto da Ci dużo radości oraz miłości. Przygarnięcie go i przyjaźń z nim to piękne doświadczenie, jednak pamiętaj o tym, że jest to także obowiązek: biorąc do domu psa lub kota, musisz zapewnić mu godne warunki życia, poświęcić swój czas, zapewnić pożywienie, opiekę weterynaryjną, spacery, itp. Pupil za Twoje oddanie odpłaci się wdzięcznością oraz czułością, dzięki niemu przeżyjesz wiele pięknych chwil.

Przed podjęciem decyzji o adopcji, nie zapominaj, że zwierzę, które wybrałeś, prawdopodobnie wiele już w swoim życiu wycierpiało, przez co potrzebuje czasu, aby zaaklimatyzować się w nowym miejscu i ponownie zaufać człowiekowi. Jeśli potrafisz podarować mu swoją cierpliwość i miłość, na pewno jesteś dla niego odpowiednią osobą.

Zwróć również uwagę na to, czy w domu są dzieci lub czy pojawią się w nim w przyszłości. Zwierzęta są wspaniałymi towarzyszami dla najmłodszych, gdyż uczą je jak kochać i być odpowiedzialnym, jednak maluch może nieumyślnie wyrządzić krzywdę czworonogowi, dlatego zastanów się czy będziesz miał czas, aby kontrolować, jak Twoje dziecko traktuje nowego domownika. Zachęcamy Cię do przeczytania artykułu: Dzieci, a zwierzęta.

Przeczytaj: Jak zostać opiekunem?