Psy, żółw, świnka morska i papugi w Mogilnie

17.05.2014

Wspólnie z gnieźnieńskim Oddziałem Fundacji nasze wolontariuszki udały się na pilną interwencję do Mogilna w związku z otrzymaniem kilku poważnych i niepokojących zgłoszeń odnośnie trzymania w złych warunkach dużej ilości zwierząt, a także złego traktowania psów (ponoć aż czterech).

To, co zastaliśmy na miejscu, nie mieściło się w głowie!

Na początku, właścicielka przyjęła nas na klatce schodowej, a po okazaniu przez nas legitymacji i prośbie o okazanie zwierząt, wpuściła nas do malutkiego mieszania (30 m2), gdzie biegały:

  • 3 psy,
  • żółw,
  • świnka morska,
  • papugi.

Żółw wyłonił się spod sofy, świnka morska siedziała w kuwecie, która stała na maleńkim biurku, natomiast papugi, których nie mogliśmy się doliczyć, latały po całym mieszkaniu. Ogółem – wszystkie zwierzęta puszczone były swobodnie po podłodze/powietrzu.

Warto zaznaczyć, że mieszka tam również dwójka dzieci i dwie osoby dorosłe.

Przy nas zwierzętom nie działa się żadna krzywda, ale warunków prawidłowych do funkcjonowania również nie stwierdziliśmy: psy miały w miskach kości od ugotowanych kurczaków, co nie jest pełnowartościową dla nich karmą. Nie zauważyliśmy także miejsca, w którym ptaki mogłyby odpocząć i napoić się.

Nasza wizyta zakończyła się podpisaniem z opiekunami „Wezwania do poprawy warunków bytowania zwierząt”, co w najbliższym czasie będziemy kontrolować. Postanowiliśmy również zgłosić całą sytuację do MOPSu, z uwagi na niepokojące warunki życia dla dwójki dzieci.

 

Dodaj komentarz