Łezka jeszcze do niedawna żyła na dworze, na terenie ośrodka wychowawczego. Pewnego grudniowego dnia została zauważona przez kobietę, która zainteresowała się jej losem i zgłosiła sprawę do naszej Fundacji – Animal Security. Kotka wyglądała wtedy bardzo źle… była wychudzona, a przez koci katar, prawie nie było jej widać oczek. Weterynarz stwierdził u niej skrajne zaniedbanie, rzężenie, brak niektórych zębów. Powiedział również, że Łezka nadaje się do hospitalizacji, dlatego czym prędzej zaczęliśmy poszukiwania domu tymczasowego. 

30.01.2014

Udało nam się ją złapać i zabrać do weterynarza. Wiemy na pewno, że kotka nie ma białaczki, pomimo podwyższonych leukocytów, co jest dobrym znakiem! Nie znamy jeszcze przyczyny dużego, nadętego brzuszka, na USG nic nie wyszło, dlatego kolejnego dnia zrobimy jej zdjęcie RTG. Mamy nadzieję, że wkrótce dowiemy się w pełni co Łezce dolega i będziemy mogli ją wyleczyć! Oczywiście po całkowitej poprawie zdrowia, będzie do adopcji. 

Nadaliśmy jej imię Łezka, bo wszystkim nam w oku łezka się kręci, kiedy na nią patrzymy. Mamy nadzieję, że z każdym dniem będzie pojawiać się coraz większy uśmiech. : ) 

Dziękujemy dzielnej Pani Agacie, która złapała Łezkę i zawiozła do weterynarza. Dowiedzieliśmy się, że zrobienie jej zdjęć było ciężkim wyzwaniem, ponieważ cały czas chciała się miziać i przytulać!

07.02.2014

Łezka już w domu tymczasowym! Jej sierść nie ma zbyt przyjemnego zapachu, a ręce po głaskaniu są całe czarne, w związku z tym, kotkę czeka jutro kocie spa! Jeżeli chodzi o stan zdrowia, to Łezka ma tzw. mega colon i problemy jelitowej, jednak ma się dobrze: dostaje antybiotyki i laktulozę. Do pełnej regeneracji jeszcze dłuuuga droga, ale kotka walczy dzielnie! Jest bardzo żywiołowa i mruczy, jakby nie miała dość drapania!

New193915.02.2014

Kotka dostawała specjalistyczną karmę oraz niezbędne leki, jednak z dnia na dzień jej stan niespodziewane pogorszył się i Łezki nie udało się uratować. Do momentu wykonania sekcji zwłok, przyczyna śmierci pozostaje nieznana.

Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku: KLIKNIJ TUTAJ