Pseudo hodowla – labrador, malamut

17.01.2012

W odpowiedzi na zgłoszenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju o pseudo hodowli, przeprowadziliśmy interwencję, mającą na celu ustalenie faktu dot. nielegalnej hodowli i sprzedaży psów. Gdy dotarliśmy pod wskazany adres, zastaliśmy 3 psy: jeden w typie Alaskan Malamut, szczeniak – mieszaniec oraz suczka w typie Labrador Retriever w zaawansowanej ciąży.

Na pierwszy rzut oka czworonogi wydawały się zadbane, lecz po chwili ujrzeliśmy warunki, w których przebywały: „jedzenie”, które w żaden sposób nie przypominało psiej karmy oraz miejsce, w którym spały i przebywały zwierzęta, czyli coś podobnego do zsypu śmieci. Podczas rozmowy z właścicielem dowiedzieliśmy się, że pupile nie posiadają szczepień, czipów, nie były nawet odrobaczane. Bez żadnej opieki weterynaryjnej, psiaki były rozmnażane celem sprzedaży szczeniaków na aukcjach internetowych. Po dłuższej rozmowie z właścicielem zwierząt wspólnie doszliśmy do wniosku, że dalszy ich pobyt w tym miejscu nie ma sensu.

18.01.2012

Pojechaliśmy po odbiór psiaków, w tej chwili dwie suczki – Malamutka i Labradorka przebywają na terenie naszego domu tymczasowego, szczeniak natomiast znalazł się w rękach nowych opiekunów i mamy nadzieję, że z nimi spędzi resztę swojego życia. Teraz z niecierpliwością czekamy na poród naszej ciężarnej Labradorki.

27.01.2012

 

Aza urodziła dwa szczeniaczki, niestety jeden z nich przyszedł na świat martwy, a Jesse najprawdopodobniej jutro pojedzie do Łowicza, gdzie trafi pod skrzydła Fundacji Adopcje Malamutów, za co bardzo dziękujemy.

02.02.2012

Niestety drugi szczeniak Azy również nie przeżył, był zbyt słaby. Na szczęście psia mama czuje się po porodzie bardzo dobrze, Malamutka Jesse również, przedwczoraj obie dziewczyny były na przeglądzie u weterynarza, zostały zaszczepione i wróciły do domów tymczasowych. Najprawdopodobniej Jesse będzie miała domek.