Sielanka – grudzień 2011

18-12-2011

Celem tej wizyty było uświadomienie sprzedających, a także kupujących o zbliżającej się nowelizacji Ustawy o Ochronie Zwierząt oraz sprawdzenie warunków, w jakich przebywają zwierzęta. Po wstępnych oględzinach zauważyliśmy, że większość zwierząt pochodziło z nielegalnych hodowli, jednak posiadały one książeczki zdrowia oraz niezbędne badania. Naszą uwagę zwrócił pies, który był przywiązany do klatki i bez jakiejkolwiek opieki spędzał w ten sposób kolejną godzinę na zimnie. Kiedy upewniliśmy się, że nie ma właściciela, postanowiliśmy zabrać go ze sobą.

Psiak okazał się bardzo przyjazny, a przede wszystkim zdrowy. Jeszcze tego samego dnia trafił do domu jednego z członków Straży Ochrony Zwierząt.

Dziękujemy funkcjonariuszom Policji za asystę i mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie udało nam się dotrzeć do świadomości tamtejszych ludzi, wzbudzić w nich poczucie obowiązku. Akcja na pewno będzie powtarzana, ponieważ wiemy, że sprzedaż zwierząt z nielegalnych hodowli na poznańskiej sielance nie dobiegła jeszcze końca.