Interwencja Puszczykowo

OŚWIADCZENIE

W dniu 14.12.2015 Fundacja Animal Security przy współudziale Fundacji Mondo Cane przeprowadziła interwencję w Puszczykowie, gmina Kamieniec. Zgłoszenie o warunkach i sytuacji otrzymaliśmy od Pani Romany Jaźwińskiej.

O godzinie 8 rano spotkaliśmy się z Wójtem gminy Kamieniec, który był wstrząśnięty przedstawioną przez nas sytuacją i natychmiast zareagował, jadąc z nami na miejsce zgłoszenia oraz wzywając Policję. Na miejscu spotkaliśmy się również z Inspektorem Weterynaryjnym.

Zgodnie z ustaleniami z służbami, weszliśmy na posesję na oględziny. Widok był straszny, żadne zwierzę nie miało dostępu do wody, wszystkie były brudne i zaniedbane w większym lub mniejszym stopniu. Część z przypadków była w krytycznym stanie i natychmiast musiała trafić do weterynarza.

Zgodnie z opinią Inspektora oraz naszą należało wszystkie zwierzęta stamtąd zabrać.

Szokującym odkryciem okazały się również szczątki zwierząt znalezione za ogrodzoną posesją. Tym będzie się dalej zajmować policja z wydziału kryminalnego. Mimo wielu negocjacjom uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla zwierząt będzie dobrowolne zrzeczenie się praw do psów przez właścicielkę, na rzecz dwóch fundacji Mondo Cane oraz Animal Security.

Fundacje zgłosiły na policję zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Psy trafiły do Fundacji zajmujących się konkretnymi rasami, a część do hotelików i domów tymczasowych. Łącznie zostało odebranych 51 zwierząt, z czego 49 przez Fundacje wyżej wspomniane oraz 2 przez Fundację Załoga Bulldoga. W akcji i transporcie brało udział kilka Fundacji m.in. Jamniki Niczyje, Załoga Bulldoga, Stowarzyszenie Beagle w Potrzebie, Molosy oraz inicjatorka całego zdarzenia i osoba zgłaszająca Roma Jaźwińska ze Stowarzyszenia Noe.

Prawa do zwierząt zostaną przekazane fundacjom zajmującym się odpowiednimi rasami oraz do fundacji, które mogą nas wesprzeć w rozdysponowaniu w bezpiecznym miejscu tak dużej ilości zwierząt.
Sprawa jest w toku, ale na szczęście zwierzęta są już w odpowiednich rękach.

Część zwierząt została przekazana w ręce innych fundacji, część pojechała do osób które podejmą sie dalszego leczenia zwierząt na własny koszt.

Jednak pod naszą opieką nadal zostało sporo zwierząt, które pilnie proszą o dom oraz o pomoc finansową, w celu opłacenia rachunków za już przebadane i rozpoczęta leczenia psiaków.

Darowiznę można przekazać tutaj:
Alior Bank 11 2490 0005 0000 4500 2768 5532

dla przelewów z zagranicy:
Alior Bank
IBAN: PL11 2490 0005 0000 4500 2768 5532
Swift: ALBPPLPW

Możesz również dokonać wpłaty przez PayPal, e-mail hania@animal-security.pl
Z dopiskiem PUSZCZYKOWO