Druga rozprawa sądowa ws. Lucky’ego

sAD

 

Dziś odbyła się druga rozprawa sądowa przeciwko Kamilowi L., który w lipcu ubiegłego roku bestialsko skatował szczeniaka. Oskarżony nie miał odwagi brać udziału w dzisiejszej rozprawie, ale mimo to, odbyła się ona pod jego nieobecność. Na kolejną ma już obowiązek się stawić – jeśli nie zrobi tego dobrowolnie, będzie doprowadzony przez policję.

Dziś przesłuchana została właścicielka psa, w domu której doszło do tego brutalnego zdarzenia, a także lekarz weterynarii i technik, którzy na nocnym dyżurze przyjęli psa do kliniki. Złożone zostały zeznania tylko trzech świadków, a Sąd dopuścił Fundację Animal Security do brania udziału w procesie, jako oskarżyciela posiłkowego. Tutaj składamy ogromne podziękowania naszemu Pełnomocnikowi adw. Mateuszowi Łątkowskiemu Kancelaria Adwokacka Kancelaria Prawa Kanonicznego Mateusz Łątkowski (KLIKNIJ TUTAJ), który dzięki ogromnemu zaangażowaniu i merytorycznej pracy nakłonił Sąd do ponownego rozpatrzenia wniosku o dopuszczenie nas do udziału w sprawie. BARDZO DZIĘKUJEMY!

Informujemy, że kolejna rozprawa odbędzie się 19 marca o godz. 09:00 w tym samym miejscu. Zostaną na niej przesłuchani kolejni świadkowie – Pani Klaudia O. przesłuchana w obecności psychologa biegłego, a także kolejny lekarz weterynarii. Z naszej strony prawdopodobnie powołane zostaną dwie osoby, które będą zeznawać o aktualnym stanie zdrowia psiaka. Na tym zapewne nie zakończy się postępowanie sądowe, ale mamy nadzieję na dojście do całkowitej prawdy o tym wydarzeniu…

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na kolejną rozprawę! Z tego miejsca bardzo gorąco dziękujemy tym, którzy byli dziś z nami – jest to ogromnie ważne dla tego typu sprawy. Po raz drugi nie zmieściliśmy się wszyscy na sali, ale jest to bardzo wielkim plusem, ponieważ staliśmy się zauważeni nie tylko przez Sąd, ale również przez media.

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Więcej informacji na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/759607300744737/