Przejęcie szczurków

Wczoraj przed północą wreszcie do nas dotarły. 14 szczurzych małych ogonków przeszło pod naszą opiekę od Lab Rescue – adopcje zwierząt laboratoryjnych.

Malutkie powoli będą rozglądać się za nowymi domami. Dziewczyny są w wieku ok 3 msc., na razie przestraszone, płochliwe i strach je paraliżuje, ale absolutnie nie gryzące. Na początku nie wiedziały, że istnieją inne poziomy klatki niż kuweta, chowały się w narożnik w jedną kupkę i zamierały ze strachu, ale przez noc ogarnęły co i jak. Powoli podchodzą do ręki, a niektóre brały już smaczki.

Pragniemy podziękować wszystkim prywatnym osobom, które podarowały nam klatki i akcesoria dla szczurków, Fundacja Serce Gai za klatkę, a także GADEP akcesoria dla zwierząt za nowe hamaki i budki. Wybaczcie, ale nie jesteśmy w stanie wkleić zdjęcia każdej rzeczy z osobna, bo było ich naprawdę sporo.
A może ktoś z Was chciałby zostać domem tymczasowym dla gryzoni? Wtedy moglibyśmy pomagać większej ilości szczurków, świnek morskich (kawia domowa) czy może też królików.

W przypadku adopcji szczurków obowiązuje taka sama procedura adopcyjna jak przy innych zwierzętach. Ankieta, wizyta oraz umowa. Szczurki wyadoptowujemy minimum w dwupaku (szczurki to zwierzęta stadne), rozważymy adopcje jednego szczurka, ale tylko jeżeli ktoś chce doszczurzyć swoje stado (chcemy uniknąć sytuacji, że jeden szczurek zostanie sam)